Czy/tam/czy/tu. Literatura dziecięca i jej konteksty – nowe czasopismo Wydziału Polonistyki UJ

Termin: 21.04.2016

„Czy/tam/czy/tu" to internetowy półrocznik naukowy, poświęcony zagadnieniom literatury dziecięcej i jej szeroko pojętym kontekstom. Powstanie czasopisma jest wynikiem inicjatywy Ośrodka Badań Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Członkami redakcji są pracownicy naukowi i doktoranci Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, co stanowi efekt działania Humanistycznego Konsorcjum Naukowego. Z kolei członkami Rady Naukowej czasopisma są przedstawiciele sześciu ośrodków z kraju i zagranicy.

Nabór tekstów do 1 i 2 numeru czasopisma

Redakcja półrocznika ogłasza nabór tekstów do pierwszego i drugiego numeru „Czy/tam/czy/tu". Proponujemy skoncentrowanie się na następujących tematach:

Nr 1/2016 Polska i zagraniczna literatura dziecięca i jej konteksty – nabór trwa do 15 maja 2016 r.

Nr 2/2016 Nowe zjawiska w literaturze dziecięcej i nowe prądy w jej badaniach – nabór trwa do 3 września 2016 r.

Artykuły, recenzje , wywiady i inne materiały prosimy przesyłać pocztą elektroniczną w formie pliku *.docx na adres redakcji : redakcja.czytamczytu@gmail.com

Wytyczne redakcyjne dla autorów

Data opublikowania: 24.04.2016